!!!google irani!!!

تبلیغات

لینکدونی

آرشیو موضوعی

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :

جوهر پرینترهای Epson

در صورتی که شما نیز از پرینترهای Epson استفاده میکنید احتمالأ متوجه شده اید که هنگامی كه كارتریج Epson در حال تمام شدن است ، پرینتر یكدفعه از كار باز ایستاده و پیغامی را صادر می‌كند. بدین ترتیب دیگر به جوهر باقی مانده توجهی نكرده و زمانی شروع به‌كار می‌كند كه كارتریج جدیدی به كار گرفته شود. با این کار همواره مقداری از جوهر کارتریج هدر میرود اما چه بهتر كه از آخرین قطره جوهر بتوان استفاده كرد. در این ترفند قصد داریم تا روشی به منظور این کار معرفی کنیم.
پخش كننده جوهر در اپسون با یك چیپ كار می‌كند كه به درایور چاپگر اطلاعاتی در مورد میزان جوهر موجود می‌دهد.
یكی از فواید این مسئله این است كه دیگر شما مجبور به دور انداختن اوراق چاپ شده به علت تمام شدن یك یا چند رنگ در هنگام چاپ نباشید.
این چیپ در بعضی از مدلهای كارتریج به درستی عمل نمی‌كند. به همین علت هم در بعضی مواقع خواستار یك كارتریج پر از جوهر می‌گردد و دیگر كاری به جوهر باقی مانده ندارد. البته از بعد از دادن پیغام هم می‌توانید اوراق خود را به چاپ برسانید، اما خودتان باید با چشم مواظب باشید كه مشكلی پیش نیاید و در صورت مشاهده اولین كمبود رنگ، آن را عوض كنید.

اگر چاپگر بدون جوهر كار بكند این امكان وجود دارد كه هد چاپگر آسیب ببیند.
ابزار SSC Service Utility را كه می‌توانید از آدرس www.pcwelt.de/downloads/druck-dtp/druck/100906 دریافت كنید، می‌تواند نشان دهنده جوهر را در بیش از 100 چاپگر اپسون تغییر دهد. اینكه آیا مدل شما نیز در این میان پیدا می‌شود یا نه را می‌توانید در سایت زیر چك كنید: www.ssclg.com/epsone.shtml حتی اگر علاقه‌مند نیستید، باز هم یكبار دیدنش ضرری ندارد.
زیر گزینه “Configuration” مدل چاپگر خود را انتخاب كنید. در گزینه “Ink Monitor" می‌توانید میزان جوهر هر كدام از منابع خود را مشاهده كنید. اگر ابزار را ببندید، به عنوان آیكونی در Systray پدیدار می‌گردد. با دگمه راست ماوس بر روی آیكون كلیك كنید و گزینه "Reset Counters" را انتخاب كنید. اكنون این امكان برای شما وجود خواهد داشت كه توسط گزینه "Reset all Counters" چیپهای تمامی منابع را به عقب باز گردانید. به عنوان جایگزین می‌توانید نشاندهنده هر جوهر را جداگانه انتخاب كنید. اگر كار را درست انجام داده باشید، گزینه "Ink monitor" منبع پری را به شما نشان خواهد داد. اگر پیغام زیر به شما داده شد: "...Please use ink freezer..." نمی‌توانید نشان‌دهنده كارتریج را تغییر دهید. به جای این كار می‌توانید عدد استاندارد جوهر را ساكن سازید. برای این كار (ترفندستان) باید به پخش كننده جوهر یك كارتریج اصلی پر را نسبت دهید كه میزان اعداد آن جایگزین اعداد قدیمی شوند.
با دگمه راست ماوس بر روی آیكون SSC Service Utility كلیك كرده و گزینه زیر را انتخاب كنید: “Cartridge exchange, Move head to exchange Position” اكنون منابع به موقعیت تعویض در می‌آیند بدون اینكه نرم‌افزار خدماتی اپسون، این مسئله را یادداشت كند. جوهر جدید را جایگزین كنید، چند خط چاپ كرده و عدد استاندارد جوهر را توسط گزینه “Ink Freezer, Store Counters Values" ذخیره كنید. سپس دوباره منبع قدیمی را جایگزین كنید.
اكنون چیپ را توسط گزینه "Ink Freezer, Restore Values Back" با عدد جوهر جدید، initialize كنید. اگر پیغام "Ink Counters Value restored" ظاهر شد، موفق شده‌اید اما اگر گزینه "Wrong Stored data" به چشمتان خورد، چاپگر متوجه تعویض كارتریج شده و اینگونه مانع از تعویض عدد می‌شود. گاهی‌اوقات دربار دوم این عمل صورت می‌پذیرد.
توجه: اگر هنوز زمان زیادی تا استفاده از ترفند گفته شده در مورد كارتریج جدید در پرینتر شما باقیمانده است بهتر است زودتر از این ترفند استفاده نكنید.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : محمدرضا

آخرین پست ها

جستجو

چت 288

نظرسنجی

  • به نظر شما این وبلاگ تا چند درصد توانسته رضایت شما را جلب کنه(حتماً پاسخ دهید)؟


نظرسنجی 288

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات